02 Sty

plakat2Tradycja uroczystego obchodzenia tego szczególnego czasu, jakim są Święta Bożego Narodzenia, jest mocno zakorzeniona w Polskiej kulturze. Niestety, wielu Polaków nie może sobie pozwolić na godne spędzenie Świąt, na przygotowanie świątecznych potraw dla siebie i swoich rodzin. Dlatego Spółka Euro Providus już po raz czwarty zorganizowała przedświąteczną akcję pomocy osobom najuboższym. Na spotkaniu Wigilijnym Pracowników Euro Providus odbyła się cykliczna zbiórka darów w postaci żywności o przedłużonym okresie trwałości takiej jak cukier, słodycze, konserwy, dżemy, płatki kukurydziane, olej czy makaron. Zarząd Spółki Euro Providus jak co roku pomnożył dwukrotnie wartość zebranych produktów. To dzięki hojności naszych Pracowników i ich rodzin, produkty spożywcze zostały przekazane osobom najbardziej potrzebującym, tak by również mogli cieszyć się radością Świąt Bożego Narodzenia. Pomoc dotarła do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie. Zbiórka żywności po raz kolejny przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki otwartym sercom naszych Pracowników oraz ich rodzin zebraliśmy 350 kg żywności.

More
23 Gru

SWIATECZNA POMOC (11)Tegoroczną „Świąteczna Pomoc Euro Providus” można uznać za zakończoną - wszystkie wybrane rodziny zostały obdarowane prezentami, które z pewnością przyczynią się do jeszcze lepszego przeżycia tego magicznego, świątecznego okresu. Ostatnie tygodnie były czasem wzmożonych przygotowań. Wszystko po to, aby świąteczna akcja charytatywna, organizowana przez Euro Providus, mogła dotrzeć do najbardziej potrzebujących rodzin. Pracownicy i Konsultanci Spółki przekazali informacje o ponad 40 potrzebujących rodzinach.

More
07 Lis

LOGO P01Spółka Euro Providus kolejny rok z rzędu postanowiła w okresie świątecznym wspomóc najuboższych. W poprzednich latach wspieraliśmy m.in. projekt „Szlachetna Paczka”, jak również organizowaliśmy akcje wsparcia dla wybranych rodzin z regionów, na których prowadzimy działalność. Ponadto, corocznie aktywnie wspieramy zbiórkę żywności w ramach projektu „Bank żywności”. W tym roku Spółka podjęła decyzję o wyraźnym poprawieniu statusu życiowego dwóch rodzin, poprzez zakup niezbędnych sprzętów AGD i innych potrzebnych rodzinom dóbr materialnych. Nasi Pracownicy zostali poproszeni o wypełnienie specjalnie przygotowanego w tym celu wniosku i wskazanie rodziny/osoby, która według ich wiedzy znajduje się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebuje wsparcia. Na zgłoszenia Zarząd Spółki czeka do 18 listopada 2016 r.

More
15 Lis

zbiorka5Spółka Euro Providus mając na celu pomoc potrzebującym organizuje zbiórki żywności już od kilku lat. Jest to również znakomity przykład tego, jak możemy zjednoczyć naszych pracowników oraz współpracowników wokół wspólnego zadania niesienia pomocy innym oraz udowodnić, że nawet małe gesty mają wielką moc. To już trzecia Świąteczna Zbiórka Żywności, w której wzięliśmy udział we współpracy z Bankiem Żywności w Częstochowie.  Na spotkaniu Wigilijnym Pracowników Euro Providus zbieraliśmy przede wszystkim produkty o długim terminie przydatności do spożycia np. cukier, mąka, olej, konserwy, słodycze itp.

More
18 Gru

bank zywnosci 1Tradycją naszej Firmy stało się, że w okresie Świątecznym staramy się pomóc potrzebującym. W ubiegłym roku, każdy z nas mógł stać się bliźniakiem genetycznym, oferując swoją gotowość dla chorych na białaczkę, w ramach fundacji DKMS. W tym roku, nasze działania skierowaliśmy do osób ubogich, których świąteczny stół może nie być tak suto zastawiony, w ramach  wsparcia organizacji Bank Żywności. Dlatego każdy pracownik mógł zakupić produkty spożywcze o długim terminie przydatności i dostarczyć na tegoroczne Wigilijne spotkanie Pracowników.

More
18 Cze

PodziękowanieW niedzielę 16 - go czerwca 2013 roku w Aleksandrii odbył się kolejny z organizowanych corocznie Festynów - Święto Młodości. Impreza została przygotowana przez Radę Rodziców i Grono Pedagogiczne ZS –P w Aleksandrii we współpracy z Radą Sołecką, OSP w Aleksandrii i LKS „Alkas”. To olbrzymie przedsięwzięcie organizacyjne po raz kolejny zakończyło się sukcesem, w czym niewątpliwie pomogła ciężka praca organizatorów, jaki i przepiękna tego dnia pogoda. W bogatym programie Festynu znalazła się m.in. loteria, na którą EURO PROVIDUS S.A, jako jeden z głównych darczyńców, ufundowała 3 wysokiej klasy rowery.

More
29 Kwi

zbieramy baterieTo, że baterie są odpadem niebezpiecznym wiedzą wszyscy, ale dlaczego są niebezpiecznym i komu zagrażają? Otóż : Baterie zawierają tzw. metale ciężkie takie jak ołów, kadm i rtęć, które są wyjątkowo toksyczne dla naszego organizmu. Przedostanie się ich do naszego organizmu może wywołać choroby nerek i dysfunkcje różnych układów np.: pokarmowego i nerwowego.

More
19 Mar

zbieramy zakretkiSpółka Euro Providus przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „zbieramy nakrętki“, pieniądze uzyskane ze sprzedaży ich do recyklingu, zostaną przekazane na pomoc ludziom, których choroba ciężko doświadczyła. Każdego dnia odkręcamy butelki, pojemniki, słoiki i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to co trzymamy w ręku może być dla kogoś krokiem do lepszego świata. Te małe zakrętki mogą zdziałać wielkie rzeczy i pomóc wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Zgodnie z przysłowiowym „ziarnko do ziarnka“ wspólne zbieranie pomoże pokonać bariery, które los stawia ludziom. Zamiast wyrzucać nakrętki, wrzuć je do naszego specjalnego pojemnika - my przekażemy  je do fundacji. Z ich sprzedaży do firm recyklingowych na terenie całego kraju zostanie sfinansowany zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wózków inwalidzkich dla osób chorych.

More